З двох пунктів одночасно назустріч один одному виїхали два автобуси. Швидкість першого автобуса

45 км /год, а іншого - 72 км/год. Перший автобус до зустрічі проїхав 135 км. Знайдіть відстань між пунктами?

Ответы на вопрос

Отвечает Аксенов Михаил.

Відповідь:

d = 540 км

Покрокове пояснення:

Нехай відстань між пунктами дорівнює d км.

Позначимо час руху автобусів як t годин.

За цей час перший автобус проїде відстань 45t км, а другий - 72t км.

За умовою задачі, вони зустрінуться на відстані 135 км від стартової точки першого автобуса.

Таким чином, вони разом проїдуть відстань d - 135 км, що можна записати у вигляді:

45t + 72t = d - 135

Також ми знаємо, що перший автобус вже проїхав відстань 135 км, тому:

45t = 135

Розв'язавши цю систему рівнянь, знаходимо час руху автобусів:

t = 3 години

Підставляємо значення t у рівняння і знаходимо відстань між пунктами:

45t + 72t = d - 135

45*3 + 72*3 = d - 135

405 = d - 135

d = 540 км

Отже, відстань між пунктами дорівнює 540 км.