ПОМОГИТЕ СРОЧНОООО!!! ПОЖАЛУЙСТА!!! ДАЮ 40 БАЛОВ 1. Ціну товару підвищили на 16 % потім підвищили

на 21 % і в кінці знизили на 37 %. На скільки відсотків змінилась ціна товару? 2. Перший працівник може виготовити одиницю товару за 23 одиниці часу, а другий за 33. За скільки одиниць часу вони можуть виготовити 56 одиниць товару працюючи разом? 3. Відстань між пунктами 800 км. Транспортний засіб може рухатись з максимальною швидкістю 200 км/год. Рекомендована швидкість між пунктами призначення 100 км/год. Через 5 годин, від початку руху, виникла затримка на 1 годину. Чи зможе транспортний засіб прибути вчасно за рахунок підвищення швидкості?

Ответы на вопрос

Отвечает Лазуткина Мария.

Ответ:

Пошаговое объяснение:

Нехай початкова ціна товару дорівнює 100%. Після першого підвищення вона збільшилась на 16%, тобто стала дорівнювати 116% початкової ціни. Після другого підвищення вона збільшилась ще на 21%, тобто стала дорівнювати 140,36% початкової ціни. Після зниження вона зменшилась на 37%, тобто стала дорівнювати 88,2212% початкової ціни. Це означає, що ціна змінилась на (100% - 88,2212%) = 11,7788% або близько 11,78%.

Перший працівник може виготовити 1/23 частину одиниці товару за одиницю часу, а другий - 1/33 частину одиниці товару за одиницю часу. Разом вони можуть виготовити 1/23 + 1/33 частину одиниці товару за одиницю часу. Для виготовлення 56 одиниць товару знадобиться:

56 / (1/23 + 1/33) = 56 * (23 * 33) / (23 + 33) = 3696/11

часу, тобто близько 336 годин і 21 хвилина.

За 5 годин транспортний засіб повинен пройти 500 км. Якщо він збільшить свою швидкість до 200 км/год, то залишні 300 км він пройде за 300 / 200 = 1,5 години. Однак, враховуючи затримку на 1 годину, час подорожі становитиме 5 годин + 1 година затримки + 1,5 години = 7,5 годин. Якщо він рухатиметься з рекомендованою швидкістю 100 км/год, то за 7,5 годин він пройде 7,5 * 100 = 750 км, тобто до пункту призначення дійде вчасно. Отже, транспортний засіб зможе прибути вчасно без підвищення швидкості.