Знайдіть об’єм правильної чотирикутної піраміди, сторона основи якої дорівнює 12 см, а бічна грань

утворює з площиною основи кут 30°. Полностью решение!!! Даю 20 баллов!!!!!!!!

Ответы на вопрос

Отвечает Октябрьская Мария.

Відповідь:

Покрокове пояснення:

Об'єм правильної чотирикутної піраміди можна знайти за формулою:

V = (1/3) * S_base * h,

де S_base - площа основи, а h - висота піраміди.

Знайдемо спочатку висоту піраміди. Позначимо вершину піраміди як точку O, середину основи як точку M, а точки A та B як точки перетину граней піраміди і площини основи.

Оскільки правильна чотирикутна піраміда має рівні грані та висоти бічних граней, то трикутник OAB є рівнобедреним, де OA = OB - сторона основи, а ∠OAB = 30°. Оскільки в рівнобедреному трикутнику висота ділить основу на дві рівні частини, то точка M - середина сторони AB.

Таким чином, AM = MB = (1/2) * 12 см = 6 см.

Трикутник OAB має кут при вершині O, який дорівнює 120°, оскільки сума кутів трикутника дорівнює 180°, а два кути при основі рівні 30° (відповідно до умови). Отже, за теоремою косинусів:

OA^2 = OB^2 = AB^2 = AM^2 + BM^2 - 2 * AM * BM * cos(120°) = 6^2 + 6^2 - 2 * 6 * 6 * (-1/2) = 36 + 36 + 36 = 108,

де OA = OB, оскільки трикутник OAB - рівнобедрений.

Таким чином, довжина бічної грані піраміди дорівнює √108 см = 6√3 см.

Висота піраміди є відрізком, проведеним від точки O перпендикулярно до площини основи. Оскільки OAB - рівнобедрений трикутник, то висота піраміди спускається на точку M - середину сторони AB.

Позначимо висоту піраміди як h, тоді відрізок OM дорівнює h/2, а OA = OB = 6√3 см.

Таким чином, за