По лісу гуляли два спортсмени, які рухалися з однаковою швидкістю. Перший пройшов 18 км, а другий -

24 км. Перший спортсмен перебував у дорозі на 30 хв менше, ніж другий. Скільки часу знаходився в дорозі перший спортсмен?​

Ответы на вопрос

Отвечает Коноплёв Август.

Ответ:

Хоча спортсмени рухалися з однаковою швидкістю, другий спортсмен пройшов більшу відстань, тому він був у дорозі довше.

Нехай швидкість спортсменів дорівнює V, а час, що перебував у дорозі перший спортсмен, дорівнює t.

Тоді за формулою швидкість = відстань / час маємо:

V = 18 / (t + 0.5) (для першого спортсмена)

V = 24 / (t + 1) (для другого спортсмена)

Розв’язавши систему рівнянь, отримуємо:

t = 1.5 години (або 90 хвилин)

Таким чином, перший спортсмен перебував у дорозі 1,5 години або 90 хвилин.

Пошаговое объяснение:

Отвечает Сорока Радик.

Ответ:

1,5 часа

Пошаговое объяснение:

30 минут = 0,5 часа

1) 24 - 18 = 6 (км) - меньше был в дороге 1 спортсмен

2) 6 : 0,5 = 12 (км/ч) - скорость спортсменов

3) 18 : 12 = 1,5 (часа) - был в дороге 1 спортсмен

4) 24 : 12 = 2 (часа) - был в дороге 2 спортсмен