782. Операторка комп'ютерного набору мала за деякий час набрати 180 сторінок тексту. Проте вона

виконала цю роботу на 5 год раніше строку, оскільки набирала щогодини на 3 сторінки біль- ше, ніж планувала. Скільки сторінок вона набирала щогодини,​

Ответы на вопрос

Отвечает Мудров Вадим.

Нехай вона мала набирати v ст/год. Складемо рівняння відносно часу:

\dfrac{180}{v}-\dfrac{180}{v+3}=5

Зведемо цей вираз до квадратного рівняння і розв'яжемо. Спочатку скоротимо обидві частини рівняння на 5, а потім домножимо на v(v+3):

\dfrac{36}{v}-\dfrac{36}{v+3}=1\\36(v+3)-36v=v(v+3)\\36v+108-36v=v^2+3v\\v^2+3v-108=0\\D=3^2+4 \cdot 108=9+432=441\\\sqrt{D}=21\\v=\dfrac{-3+21}{2}=\dfrac{18}{2}=9

Другий від'ємний корінь нас не цікавить за умовою задачі.

Тоді щогодини вона набирала v+3=12 сторінок.