9. Середнє арифметичне двох чисел, одне з яких у б рази більше за друге, 61 дорівнює 28. Знайди ці

числа.

Ответы на вопрос

Отвечает Смирнов Евгений.

Ответ:

числа дорівнюють 11 та 19.22.

Пошаговое объяснение:

Позначимо менше число через х, тоді більше число буде дорівнювати bx.

За умовою задачі маємо:

(х + bx)/2 = 61

х + bx = 122

х(1 + b) = 122

х = 122/(1 + b)

Також за умовою задачі:

bx = x + 33

x(b - 1) = 33

x = 33/(b - 1)

Таким чином:

122/(1 + b) = 33/(b - 1)

122(b - 1) = 33(1 + b)

122b - 122 = 33 + 33b

89b = 155

b = 155/89

Отже, більше число дорівнює:

bx = (155/89)x

А менше число:

x = 33/(b - 1) = 33/(155/89 - 1) = 11

Тому менше число дорівнює 11, а більше число дорівнює:

bx = (155/89) * 11 = 19.22 (округлюємо до двох знаків після коми)

Отже, числа дорівнюють 11 та 19.22.

Отвечает Мищенко Паша.

Пошаговое объяснение:

1 число = х

2 число = 6х

Ср. арифм. = 28

(х + 6х) : 2 = 28

7х : 2 = 28

7х = 28 * 2

7х = 56

х = 56 : 7

х = 8

1 число = (х) = 8

2 число = (6х) = 6 * 8 = 48

Ср. арифм. = (8 + 48) : 2 = 28