40. А кампасында 190 кг. В кампасында 450 кг ун болгон. Ар бир саатта А кампасындагы унга 70 кг. В

кампасындагы унга 50 кг ун кошулуп турган. Теменку убакытта В кампасындагы ун канчага кеп: а) 1,5 саат; b) 10 саат c) 16 саат; d) 19 саат?​

Ответы на вопрос

Отвечает Гайсарова Ильгиза.

Ответ:

Конечно, вот решение на казахском языке:

1. Алдаушыда 450 кг шал алып тұр.

2. Алдаушыда күнінің өткен кезінде 70 кг шал қосады.

3. Одан тауарды шығарушылар күнінің өткен кезінде 50 кг шал шығарады.

Енді белгілі бір санша шамамен алдаушыда қашан күндерді толтыру қажетінін табамыз:

a) 1,5 күн үшін (1,5 * 24 сағат) 70 кг/сағат жасылған және (1,5 * 24 сағат) 50 кг/сағат шығарылды. Арақашылау:

450 кг + (1,5 * 24 сағат * 70 кг/сағат) - (1,5 * 24 сағат * 50 кг/сағат) = 450 кг + 2520 кг - 1800 кг = 1170 кг.

b) 10 күн үшін (10 * 24 сағат) 70 кг/сағат жасылған және (10 * 24 сағат) 50 кг/сағат шығарылды. Арақашылау:

450 кг + (10 * 24 сағат * 70 кг/сағат) - (10 * 24 сағат * 50 кг/сағат) = 450 кг + 16800 кг - 12000 кг = 6600 кг.

c) 16 күн үшін (16 * 24 сағат) 70 кг/сағат жасылған және (16 * 24 сағат) 50 кг/сағат шығарылды. Арақашылау:

450 кг + (16 * 24 сағат * 70 кг/сағат) - (16 * 24 сағат * 50 кг/сағат) = 450 кг + 26880 кг - 19200 кг = 11880 кг.

d) 19 күн үшін (19 * 24 сағат) 70 кг/сағат жасылған және (19 * 24 сағат) 50 кг/сағат шығарылды. Арақашылау:

450 кг + (19 * 24 сағат * 70 кг/сағат) - (19 * 24 сағат * 50 кг/сағат) = 450 кг + 31920 кг - 22800 кг = 16920 кг.

Сонымен қатар:

a) 1,5 күн - Жоқ

b) 10 күн - Жоқ

c) 16 күн - Иә

d) 19 күн - Иә

Сіздің дұрыс жауаптарыңыз - c) 16 күн және d) 19 күн болады.