3)5 2/4×9/34и 11 1/2÷8 5/8​


Ответы на вопрос

Отвечает Шуакова Томирис.

Ответ:

Пошаговое объяснение:

Для вирішення виразів з дробами і виконання множення та ділення, спочатку переведемо змішані числа у неправильні дроби і потім виконаємо обчислення.

Для 5 2/4 × 9/34:

Переведемо 5 2/4 у неправильний дріб: 5 2/4 = (4 * 5 + 2)/4 = (20 + 2)/4 = 22/4.

Тепер ми маємо: (22/4) × (9/34).

Для 11 1/2 ÷ 8 5/8:

Переведемо 11 1/2 у неправильний дріб: 11 1/2 = (2 * 11 + 1)/2 = (22 + 1)/2 = 23/2.

Тепер ми маємо: (23/2) ÷ (8 5/8).

Розглянемо ці дві операції окремо:

(22/4) × (9/34):

Спростимо чисельник і знаменник:

(22/4) × (9/34) = (11/2) × (9/34).

Тепер можемо множити чисельники та знаменники:

(11/2) × (9/34) = (11 * 9) / (2 * 34) = 99 / 68.

(23/2) ÷ (8 5/8):

Спростимо чисельник і знаменник:

(23/2) ÷ (8 5/8) = (23/2) ÷ (69/8).

Тепер можемо поділити дроби, перемноживши перший дріб на обернений другого:

(23/2) ÷ (69/8) = (23/2) × (8/69).

Спростимо чисельник і знаменник:

(23/2) × (8/69) = (23 * 8) / (2 * 69) = 184 / 138 = 92 / 69 = 4/3.

Отже, відповіді на ваші вирази:

(22/4) × (9/34) = 99/68.

(23/2) ÷ (8 5/8) = 4/3.