У двох бочках 173 л гасу. З кожної бочки взяли по 4 л гасу, і тоді 25% гасу, що залишився в першій

бочці дорівнювали 30% гасу, що залишився у другій. Скільки гасу було у кожній бочці спочатку?

Ответы на вопрос

Отвечает Лебедев Владислав.
Пусть х л газа было в первой бочке, тогда (173 - х) л газа было во второй.
25% = 25/100 = 0,25       30% = 30/100 = 0,3
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Уравнение: 0,25 * (х - 4) =  0,3 * (173 - х - 4)
                    0,25 * (х - 4) = 0,3 * (169 - х)
                    0,25 * х - 0,25 * 4 = 0,3 * 169 - 0,3 * х
                    0,25х - 1 = 50,7 - 0,3х
                    0,25х + 0,3х = 50,7 + 1
                    0,55х = 51,7
                    х = 51,7 : 0,55
                    х = 94 (л) - столько газа было в первой бочке
                    173 - 94 = 79 (л) - столько газа было во второй бочке
Вiдповiдь: 94 л и 79 л було у кожнiй бочцi спочатку. 

Проверка:
0,25 * (94 - 4) = 0,3 * (79 - 4)
0,25 * 90 = 0,3 * 75
22,5 = 22,5