. Берілген үш таңбалы санға сол жағынан 8 цифрын тіркеп жазып, сонда шыққан төрт таңбалы санға

502-ні қоссақ, онда қосынды берілген үш таңбалы саннан 40 есе артық болады. Берілген санды табыңыз.

Ответы на вопрос

Отвечает Арнюдаева Юлия.

Пусть х трехзначное число. Тогда

x+8000+502=40*x

39x=8502

x=8502/39

x=218