У коробці лежать кульки, з яких 12 - білих, а решта червоні. Скільки червоних, якщо ймовірність

того, що вибрана навмання кулька виявиться червоною - 5/9​

Ответы на вопрос

Отвечает Лозейко Саша.

Нехай у коробці лежать 12 білих і х червоних. Тоді всього кульок буде (12+х). Імовірність того, що вибрана навмання кулька виявиться червоною дорівнює x/(12+x), що за умовою задачі становить 5/9

\dfrac{x}{12+x}=\dfrac{5}{9}\\ \\ 9x=60+5x\\ \\ 4x=60\\ \\ x=15

Отже, у коробці 15 червоних кульок