За дві години катер проплив 120 км .За другу годину він подолав шлях у 20/9 разів більше, ніж за

першу. Обчисліть шлях, який пройшов катер за першу й другу годину окремо.

Ответы на вопрос

Отвечает Мацьків Наталя.

Ответ:

37 целых 7/29 км проплыл в первый час

82 целые 22/29 км проплыл за второй час

Пошаговое объяснение:

1) 1 + 20/9 = 29/9 - частей весь путь

2) 120 : 29/9 = 37 целых 7/29 (км) - одна часть - проплыл в первый час

3) 120 - 37 целых 7/29 = 82 целые 22/29 (км) - проплыл за второй час

Отвечает Белый Илья.

Пусть х км проплыл катер за первый час, тогда (20/9)х км - за второй час. За два часа катер проплыл 120 км. Уравнение:

х + (20/9)х = 120

(9/9)х + (20/9)х = 120

(29/9)х = 120

х = 120 : 29/9

х = 120 · 9/29

х = 1080/29

х = 37 целых 7/29 (км) - за первый час

1080/29 · 20/9 = (120·20)/(29·1) = 2400/29 = 82 целых 22/29 (км) - за второй час

Или так: 120 - 37 7/29 = 119 29/29 - 37 7/29 = 82 целых 22/29 (км)

Вiдповiдь: 37 цiлих 7/29 км i 82 цiлих 22/29 км.