З міста А у місто В о 8 год 50 хв виїхали два автобуси. У той же час з міста В у місто А виїхав

велосипедист. Один автобус він зустрів у 10 год 10 хв, а інший - у 10 год 50 хв. Відстань між містами А і В дорівнює 100 км. Знайдіть швидкість велосипедиста, якщо швидкість одного автобуса у 12/7 раза більше за швидкість іншого.​

Ответы на вопрос

Отвечает Панюшева Анюта.

Ответ:

15 км/ч

Пошаговое объяснение:

x - скорость 2-го автобуса, км/ч.

y - скорость велосипедиста, км/ч.

1-й автобус встретился с велосипедистом после отправления через:

10 ч 10 мин - 8 ч 50 мин = 9 ч 70 мин - 8 ч 50 мин = 1 ч 20 мин = (1 +20/60) ч = 1 1/3 ч

2-й автобус встретился с велосипедистом после отправления через:

10 ч 50 мин - 8 ч 50 мин = 2 ч

Система уравнений:

1 1/3 ·(12/7 ·x+y)=100

2(x+y)=100; x+y=50; x=50-y

4/3 ·(12/7 ·(50-y)+y)=100

48/7 ·(50-y)+(4·7y)/7=3·100

2400-48y+28y=7·300

20y=2400-2100

y=300/20=15 км/ч - скорость велосипедиста.