Доведіть, що для будь-якого натурального значення n значення виразу 4^n+15n-1 кратне 9.


Ответы на вопрос

Отвечает Чекрыгина Кира.

Доведемо методом математичної індукції.

1) Базис індукції: n = 1: 4+15-1=18~ \vdots~ 9

2) Припустимо, що і при n=k вираз \Big(4^k+15k-1\Big)~\vdots~ 9

3) Індукційний перехід: n = k+1

4^{k+1}+15(k+1)-1=4\cdot \Big(4^k+15k-1\Big)-9\cdot\Big(5k-2\Big)

Перший доданок ділиться на 9 (за припущенням пункту 2), ну а другий, очевидно, що ділиться на 9, оскільки є множник 9. Отже, вираз \Big(4^n+15n-1\Big) кратно 9 для натуральних n