Моторний човен пливе проти течії ріки 5 год і за течією - 4 год. Який шлях подолав човен за весь

час руху, якщо швидкість течії ріки 2 км/год, а власна швидкість човна 40 км/год? Помогите пожалуйста записать решение и объявление к этой задаче!!!!

Ответы на вопрос

Отвечает Ausheva Samira.

Ответ:

Шлях який подолав човен: 358 км

Пошаговое объяснение:

При рішенні таких задач, необхідно пояснити природне розуміння швидкості човна за течією та проти течії.

Припустимо, човен стоїть на річці без включених двигунів, а річка не має течії, то човен не буде рухатися.

Припустимо, човен стоїть на річці без включених двигунів, а річка має свою швидкість течії, то човен буде рухатися зі швидкістю, яка дорівнює швидкості течії ріки.

Припустимо, човен пливе по річці зі своєю швидкістю, а річка без течії, то човен буде рухатися зі швидкістю, яка дорівнює його власній швидкість.

Припустимо, човен пливе по річці зі своєю швидкістю за течією річки, а річка має свою швидкість течії, то човен буде рухатися швидше власної швидкості, т.я. йому буде допомагати рухатися течія річки. Тому швидкість човна за течії річки, буде дорівнювати сумі двох швидкостей: власної швидкості човна та швидкості течії ріки.

Припустимо, човен пливе по річці зі своєю швидкістю проти течії річки, а річка має свою швидкість течії, то човен буде рухатися повільніше власної швидкості, т.я. йому буде заважати рухатися течія річки. Тому швидкість човна проти течії буде дорівнювати: власна швидкість човна зменшена на швидкість течії ріки.

Швидкість течії ріки: 2 км/год

Власна швидкість човна: 40 км/год

Човен пливе за течією ріки: 4 год

Човен пливе проти течії ріки: 5 год

Швидкість човна за течією ріки: 40 км/год + 2 км/год = 42 км/год

Швидкість човна проти течією ріки: 40 км/год - 2 км/год = 38 км/год

S = t * V

Шлях пройдений човном за течією:

S за теч. = 4 * 42 = 168 км

Шлях пройдений човном проти течії:

S пр. теч. = 5 * 38 = 190 км

Шлях який подолав човен: 168 + 190 = 358 км