Знайдiть суму всiх натуральных чисел якi кратнi числу 5 i не перевищують 600


Ответы на вопрос

Отвечает Прохорова Оля.

Числа кратные 5 - это числа вида 5·n, где n = 1, 2, 3 и т.д.

Число не должно быть больше 600, то есть

5n\leq600\\n\leq120

Имеем арифметическую прогрессию с a_1=5\;u\;d=5. Нужно найти сумму 120 первых членов а.п.

S_{n}=\frac{2a_1+d(n-1)}{2}\cdot n\\\\S_{120}=\frac{2\cdot5+5\cdot119}2\cdot120=(10+595)\cdot60=605\cdot60=36300

Отвечает Пряничников Александр.

Ответ:

Кратні числу 5 всі числа в арифметичній прогресії, з d = 5, тобто треба знайти порядковий номер останнього числа у цій послідовності, якщо воно не більше 600. Але 600 кратне 5, отже ми можемо дізнатися, який номер цього числа у вказаній послідовності. Це А(n):

5 + (n-1)*5 = 600

5n = 600

n = 120

Знайдемо суму всіх чисел:

S = (5+600)*120:2= 36300