Знайдіть площу рівнобедреного трикутника бічна сторона якого 10 см висота проведена до основи 8 см


Ответы на вопрос

Отвечает Погожева Виктория.

BN=8

BC=AB=10

Розглянемо трикутник ABN: кутN=90*

AB=10,BN=8.За т. Піфагора

АN=Корінь з 10в2-8в2= корінь з 100-64=Корінь з36= 6см

Так як ВN висота проведена до основи в рівноб. Трикутнику ,то вона є ще й бісектрисою та медіаною звідси AN=NC=6см тоді АС=6+6=12см

Можемо знайти площу трикутника АВС:

S=1/2AC•BN=1/2•12•8=48смквадратних