У процесі будівництва дороги брали участь дві бригади. Кількість робітників першої бригади

становила 65% від кількості всіх робітників. Скільки робітників у кожній бригаді, якщо в першій бригаді на 6 осіб (-оби) більше, ніж у другій?(Пж хелп)

Ответы на вопрос

Отвечает Павлющик Тарас.

Ответ:

Нехай число робітників у другій бригаді — x осіб.

 

Відомо, що в першій бригаді на 6 осіб (-оби) більше, ніж у другій, тобто в першій — x+6 осіб (-оби).

 

Разом у двох бригадах — x+x+6 осіб (-оби).

 

Відомо також, що кількість робітників першої бригади складала 65% від кількості всіх робітників двох бригад разом.

 

Отримаємо рівняння: 

 

x+6=0,65⋅(x+x+6)

 

Розв'язавши це рівняння, знайдемо x, тобто кількість робітників у другій бригаді.

 

x+6=0,65⋅(x+x+6)x+6=0,65⋅(2x+6)x+6=0,65⋅2x+0,65⋅6x+6=1,3x+3,9x−1,3x=3,9−6−0,3x=−2,1x=−2,1:(−0,3)x=7

 

Відповідь:

 

1. Кількість робітників у другій бригаді — 7 осіб (-оби).

 

2. Кількість робітників у першій бригаді — 13 осіб (-оби).