На двох полицях - 40 книжок. Якщо з першої полиці переставити на другу 8 книжок, то на першій

полиці книжок стане у 3 рази менше, ніж на другій. Скільки книжок на кожній полиці? (Відповідь дати у форматі a i b, наприклад: 12 і 28)

Ответы на вопрос

Отвечает DELETED.

Пусть х книг на первой полке, тогда (40 - х) книг - на второй. Уравнение:

(х - 8) · 3 = 40 - х + 8

3х - 24 = 48 - х

3х + х = 48 + 24

4х = 72

х = 72 : 4

х = 18 (кн.) - на первой полке

40 - 18 = 22 (кн.) - на второй полке

Вiдповiдь: 18 и 22.