За 3 години за течією річки і за 5 годин проти течії теплохід проходить 338 км, а за 1 годину проти

течії і за 30 хвилин та течією 63 км. Знайдіть швидкість теплохода у стоячій воді​ і швидкість течії Річки

Ответы на вопрос

Отвечает Ахметянова Линара.

Ответ:

Пошаговое объяснение:

x - скорость теплохода, км/ч.

y - скорочть течения, км/ч.

Система уравнений:

3(x+y)+5(x-y)=338

0,5(x+y)+1(x-y)=63    |×2

3x+3y+5x-5y=338; 8x-2y=338     |2

x+y+2x-2y=126; 3x-y=126

4x-y-3x+y=169-126

x=43 км/ч - скорость теплохода.

3·43-y=126; y=129-126=3 км/ч - скорость течения реки.