На трьох клумбах 0/2 росло 45 троянд. Натретій клумбі росло на5 менше, ніж на першій,а на другій

- в два разименше, ніж на першій.Скільки троянд рослона першій і другій- клумбах разом?​

Ответы на вопрос

Отвечает Курилова Инга.

Нехай на першій клумбі росло x троянд. Тоді на другій x-5 троянд, а на третій \dfrac{x}{2} троянд. Маючи суму троянд, складемо рівняння:

x+x-5+\dfrac{x}{2}=45\\2x+\dfrac{x}{2}=40\\\dfrac{4x+x}{2}=50\\5x=100\\x=20

Тобто на першій клумбі росло 20 троянд. Тоді на другій 10 троянд, а на третій 15 троянд. Перша клумба + друга клумба = 30 троянд.

Відповідь: 30 троянд.