6 кл Самостоятельная работа по теме: « Решение уравнений». Вариант 1. №1 Решите уравнения: 1) 3х

− 17 = 8х +18; 2) -3х -5 =15-8х ; 3) 4,37 + 6,7х = 7,75 + 9,3х; 4) ; 5) 5(х +1,92) = -20,4 6) 4 ∙ ( 3 − х ) − 11 = 7 ∙ ( 2х − 5 );

Ответы на вопрос

Отвечает Вольский Никита.

1)3x-17=8x+18

3x-8x=17+18

-5x=18+17

-5x=35

x=-7

2)-3x-5=15-8

-3x-5=7

-3x=7+5

-3x=12

x=-4

3)4,37+6,7x=7,75+9,3х

4,37+6,7x-9х=7,75

6,7х-9,3ч=7б75-4Б37

-2,6х=7,75-4,37

х=-1,3

4)

5)5(х+1,92)=-20,4

х+1,92=4,08

х=4,08-1,92

х=2,16

6)4*(3-х)-11=7*(2х-5)

12-4х-11=14х-35

1-4х=14х-35

-4х-14х=-35-1

-18=-35-1

-18х=-36

х=-2

Отвечает Будайчик Роман.

Ответ:

1) -7; 2) 4 3) -1,3 4) - 5) -6 6) 2

Пошаговое объяснение:

1) 3x -17=8x+18;

Треба перенести всі відомі доданки у праву сторону, а ввдомі у ліву. Якщо ми переносим число через дорівнює, його знак змінюється на протилежний. Наприклад: Було -8z, стало 8z

Тобто:

3x-8x=18+17;

-5x=35;

x= -7

2)-3x-5=15-8x;

-3x+8x=15+5;

5x=20;

x=4

3) 4,37 + 6,7x = 7,75 + 9,3x;

6,7x - 9,3x = 7,75 - 4,37;

-2,6x = 3,38;

x = -1,3

4)—

5) 5(x + 1,92) = -20,4

Розкриваєм дужки:

5x + 9,6 = -20,4;

5x = -20,4 - 9,6;

5x= -30;

x= -6;

6) 4 * (3-x) - 11 = 7 * ( 2x - 5)

Розкриваєм дужки:

12 - 4x - 11 = 14x - 35;

-4x-14x = -35 - 12 + 11;

-18x = - 36;

x = 2