Екі санның арифметикалық ортасы 18 ге тең. Бірінші сан 4ке артық. Осы сандарды табыңыз​


Ответы на вопрос

Отвечает Степанов Леонид.

Ответ:Жауабы: а=20; b=16

Пошаговое объяснение:

(a+b)/2 = 18 , a=4+b

(4+b+b)/2 = 18

4+2b=18*2

4+2b=36

2b=36-4

2b=32

b=32/2

b=16

a=4+b осы жерде b-ның орнына шыққан мәнді қоямыз, яғни 16 ны

a=4+16=20

Жауабы: а=20; b=16