Першого дня туристи подолали 4/15 наміченого маршруту, а другого-- 1/6 наміченого маршруту. Після

цього їм залишилося пройти половину маршруту і ще 4 км. Якою була довжина маршруту?

Ответы на вопрос

Отвечает Мазур Настя.

Пусть х км - длина маршрута, тогда (4/15)х км туристы прошли в первый день, (1/6)х км - во второй день, (1/2)х + 4 км - в третий день. Уравнение:

х = (4/15)х + (1/6)х + (1/2)х + 4

х = (8/30)х + (5/30)х + (15/30)х + 4

х = (28/30)х + 4

х = (14/15)х + 4

(15/15)х - (14/15)х = 4

(1/15)х = 4

х = 4 : 1/15

х = 4 · 15/1

х = 60

Ответ: 60 км.