На трьох полицях разом - 35 книжок. На другій книжок удвічі більше, ніж на першій, а на третій - на

3 більше, ніж на першій. Скільки книжок на першій полиці?

Ответы на вопрос

Отвечает Иванов Иван.

Ответ:

Пошаговое объяснение:

Три полиці 35 книжок.

Друга полиця у 2 рази більше, чим на першій полиці.

Третя полиця на 3 більше, ніж на першій.

Скільки книжок на першій полиці?

Нехай на першій полиці було х книжок. Тоді на другій полиці було (х * 2) книжок, а на третій полиці (х + 3) книжок.

Разом на трьох полицях стояло 35 книжок.

Складемо рівняння:

х + (х * 2) + (х + 3) = 35

х + 2х + х + 3 = 35

4х + 3 = 35

4х = 35 – 3

4х = 32

х = 32 : 4

х = 8

На першій полиці було 8 книжок. На другій полиці: 8 * 2 = 16 книжок. На третій полиці: 8 + 3 = 11 книжок.

Відповідь: на першій полиці було 8 книжок.