Поможитььь Розв'яжіть рівняння (х-3)2-2х(х-2)(х+2)=(x-3)(2-х).


Ответы на вопрос

Отвечает Ревуцкая Лиза.

Відповідь:

х1=1-√41/4, х2=0, х3=1+√41/4

Покрокове пояснення:

(х-3)2-2х(х-2)(х+2)=(x-3)(2-х).

помножте кожний додаток на множник  2 і розкрийте дужки

2х-6-2х(х-2)(х+2)=(x-3)(2-х).

спростіть добуток за формулою (а-б)(а+б)=а²-б²

2х-6-2х×(х²-4)=(х-3)×(2-х)

перемножте вирази в дужках

2х-6-2х×(х²-4)= 2х-х²-6+3х

помножте кожний додаток на множник -2х і розкрийте дужки

2х-6-2х³+8х=2х-х²-6+3х

скоротіть однакові члени в обох частинах рівняння

-6-2х³+8х=-х²-6+3х

-2х³+8х=-х²+3х

перенесіть змінні з протилежними знаками у ліву частину

-2х³+8х+х²-3х=0

зведіть подібні доданки

-2х³+5х+х²=0

винесіть спілький множник -х за дужки

-х×(2х²-5-х)=0

змініть знаки обох частин рівняння

х×(2х²-5-х)=0

якщо добуток дорівнює 0, то принаймні один з множників дорівнює 0

х=0

2х²-5-х=0

розв'яжіть рівняння щодо х

х=0

х=1+√41/4

х=1-√41/4

остаточні розв'язки:

х1=1-√41/4, х2=0, х3=1+√41/4