21. Мишко і Віток побачили старі ваги (зі стрілкою ) і зважили на них свої портфелі. Ваги показали

5 кг і 4 кг. Коли вони звязали обидва портфелі разом, ваги показали 8 кг.Як же так? - вигукнув Мишко,П'ять плюс чотири не дорівнюс восьми!Хіба ти не бачиш? відповів Віток,У вагів зрушена стрілка.Так скільки ж важилм портфелі на справді?​Пожалуйста помогите!

Ответы на вопрос

Отвечает Шадрин Артём.

Відповідь:

4кг і 3 кг

Покрокове пояснення:

Нехай зміщення стрілки у неправильних ваг х кг. Тоді насправді перший портфель важить 5 + х, а другий 4 + х. Їх загальна вага становить (5 + х) + (4 + х). Ваги при зважуванні обох портфелів показали 8 кг, але з урахуванням того, що стрілка зміщена, то реальна вага двох портфелів 8 + х. Отже, отримуємо рівняння: 5 + х + 4 + х = 8 + х. Звідси х = -1 , отже перший портфель важить 4 кг, а другий 3 кг.