Перевір, користуючись основною властивістю пропорції, чи можна з даних відношень скласти пропорцію:

1) 1,5/1,8 і 2/2,42) 2 цілих 1/7 : 6 цілих 1/4 і 1 ціла 3/5 : 2 цілих 1/3 ​

Ответы на вопрос

Отвечает Гурін Даша.

1) 1,5/1,8 = 2/2,4

1,5 · 2,4 = 1,8 · 2 - свойство пропорции

3,6 = 3,6

Ответ: пропорцию сложить можно.

2) 2 1/7 : 6 1/4 = 1 3/5 : 2 1/3

15/7 : 25/4 = 8/5 : 7/3

15/7 · 7/3 = 25/4 · 8/5 - свойство пропорции

15/3 ≠ 10

Ответ: пропорцию сложить нельзя.