Trapesiyanın diaqonalları 6 sm və 8 sm olub qarşılıqlı perpendikulyardır. Trapesiyanın orta

xəttini tapın. A) 14 sm B) 10 sm D) 5 sm E) 9 sm C) 7 sm

Ответы на вопрос

Отвечает Евдонко Влад.

Ответ:

C) 7

Пошаговое объяснение:

diaqonallar dikdirsə, orta xətt diaqonalların cəminin yarısına bərabərdir

m=(d1+d2)/2=(6+8)/2=7