Розв’яжіть задачу. Андрійко розклав на столі рядами 200 цукерок так, що в кожному наступному ряду

їх було на 4 менше, ніж у попередньому, а найменший ряд містив 2 цукерки. Скільки цукерок було в найдовшому ряду?

Ответы на вопрос

Отвечает Федотов Юрий.

Ответ: 38 цукерок.

Пошаговое объяснение:

Дано:

Sn = 200

d = 4

a1 = 2

An - ?

Sn = ((2a1 + (n-1)d)/2) * n

200 = ((2*2 + (n-1)*4)/2) * n

200 = ((4n/2)*n)

200 = 2n*2

200 = 2n^2

100 = n^2

n = 10 або -10, але нам підходить лише 10.

Отже, усього рядків 10.

a10 = a1 + (10-1)d

a10 = 2 + 9*4

a10 = 2 + 36

a10 = 38