Моторний човен проходить за 10 год проти течії річки таку відстань, яку він може пройти за 6 год за

течією. Знайдіть власну швидкість моторного човна, якщо швидкість течії річки 3 км/год.

Ответы на вопрос

Отвечает Щетинщиков Евгений.

Ответ:

Пошаговое объяснение:

Нехай власна швидкість човна - x км/год ., тоді швидкість човна проти течіїї (х- 3) км/год, а за течією (x+3) км/год. , за 10 год проти течії він пропливе 10(х-3) км, і за 6 год за течією 6(х+3)км. Складемо рівняння:

10(х-3)= 6(х+3)

10х-30=6х+ 18

4х= 48

х= 48 : 4

х= 12 км/год власна швидкість моторного човна