Відомо, що 4 футбольних і 3 волейбольних м'ячі коштували разом 2200 грн. Після того як футбольний

м'яч подешевшав на 20%, а волейбольний подорожчав на 10%, один футбольний та один волейбольний м'ячі стали коштувати разом 640 грн. Якою була початкова цiна кожного м'яча?

Ответы на вопрос

Отвечает Штанько Арсений.

Пошаговое объяснение:

20% = 20 : 100 = 0,2

10% = 10 : 100 = 0,1

1 футбольный мяч стоил = х грн

1 волейбольный мяч стоил = у грн

Стал стоить 1 футбольный мяч = х - 0,2х = 0,8х грн

Стал стоить 1 волейбольный мяч = у + 0,1у = 1,1у грн

4х + 3у = 2200 | : 4

0,8х + 1,1у = 640

х + 0,75у = 550

0,8х + 1,1у = 640

х = 550 - 0,75у

0,8х + 1,1у = 640

1)

0,8х + 1,1у = 640

0,8(550 - 0,75у) + 1,1у = 640

440 - 0,6у + 1,1у = 640

-0,6у + 1,1у = 640 - 440

0,5у = 200

у = 200 : 0,5

у = 400

2)

х = 550 - 0,75у

х = 550 - 0,75 * 400

х = 550 - 300

х = 250

1 футбольный мяч стоил = (х) = 250 грн

1 волейбольный мяч стоил = (у) = 400 грн