На двох полицях стояло 60 книжок. Коли четверту частину книжок першої полиці переставили на другу,

то на другій полиці книжок стало утричі більше, ніж на першій. Скільки книжок стояло на кожній полиці спочатку?​

Ответы на вопрос

Отвечает Кораблева Анастасия.
Нехай на першій поличці - x книг, тоді у другій (60-x) книг. Якщо четверту частину книжок з першої полиці переставили на другу то на другій полиці книг стане у 3 рази більше ніж на першій. За умовою маэмо рівняння:
3(x-¼x)=60-x+¼x,
3x-¾x=60-x+¼x |•4,
12x-3=240-4x+x,
9x=240-3x,
12x=240,
x=20 - книг на першій поличці.
60-20=40 книг - на другій.
Відповідь: 20; 40.