З пункту А в пункт Б виїхав велосипедист.Через 2 години назустріч йому вийшов пішохід.Відстань між

пунктами дорівнює 72 км. Відомо,що швидкість велосипедиста на 8 км/год більша за швидкість пішохода. Знайти швидкість велосипедиста і швидкість пішохода, якщо до зустрічі велосипедист був у дорозі 5 год. РОЗВ'ЯЗАТИ СИСТЕМОЮ ЛІНІЙНИХ РІВНЯНЬ!!!

Ответы на вопрос

Отвечает Сайфутдинова Алина.

Відповідь:12; 8

Покрокове пояснення:

Нехай х км/год швидкість велосипедиста; у км/год швидкість пішохода; За умовою:

Х-у=8

Велосипедист за 5 год проіхав 5х км; пішохід був у дорозі 5-2=3год і за 3 год пройшов 3у км. Відстань між містами: 5х+3у=72

Маємо систему рівнянь:

Х-у=8

{

5х+3у=72

З першого х=8+у

Підставимо в друге:

5(8+у) + 3у= 72

40+5у+3у=72

8у=72-40

8у=32

у=32:8

у=4 км/год швидкість пішохода

8+4=12 км/год швидкість велосипедиста.