Тато купив 24 кг фруктів на загальну суму 1080 грн. Ціна яблук була 50 грн., а апельсинів 30 грн.

Скільки кілограмів яблук купив тато?

Ответы на вопрос

Отвечает Самусина Дарья.

Ответ:

Пошаговое объяснение:

Яблоки = х кг

Апельсины = у кг

х + у = 24

50х + 30у = 1080

Решим систему методом сложения:

51х + 31у = 1104

х + у = 24

51х + 31у = 1104

х = 24 - у

1)

51х + 31у = 1104

51(24 - у) + 31у = 1104

1224 - 51y + 31y = 1104

-51y + 31y = 1104 - 1224

-20y = -120

y = -120 : (-20)

у = 6

2)

х = 24 - у

х = 24 - 6

х = 18

Яблоки = (х) = 18 кг

Апельсины = (у) = 6 кг

Проверка:

18 + 6 = 24 (кг) - всего фруктов

50 * 18 = 900 (грн) - стоят яблоки

30 * 6 = 180 (грн) - стоят апельсины

900 + 180 = 1080 (грн) - стоят все фрукты