682. Жолдун формуласы боюнча тапкыла: а) эгер о = 12 км/саат, t = 3 саат болсо, с тин маанисин; 6)

эгер s = 180 м, а = 15 м/с 180 м, о = 15 м/с болсо, t нын маанисин.​

Ответы на вопрос

Отвечает Конюхова Ольга.

Ответ:

Пошаговое объяснение:

S=v × t

V= S:t

T=S÷V

12×3=36км/саат

180÷15=12саат