Даю 100 балов срочноооооо Об'єм циліндра дорівнює V, а площа осьового перерізу S. Знайдіть радіус

основи циліндра та його висоту​

Ответы на вопрос

Отвечает Абрамчук Ігор.

Ответ:

\bf R=\dfrac{2V}{\pi S};\\\\\bf H=\dfrac{\pi S^{2} }{4V}

Пошаговое объяснение:

Об'єм циліндра дорівнює V, а площа осьового перерізу S. Знайдіть радіус основи циліндра та його висоту

Розглянемо осьовий переріз ABCD. Твірна циліндра AB дорівнює його висоті Н, а відрізок AD є діаметром циліндра. Відомо, що діаметр дорівнює двом радіусам (R), тоді площа перерізу буде:

S=2RH

Звідки висота циліндра:

 \sf H=\dfrac{S}{2R} \;\;\;\; \bf(1)

Об'єм циліндра знаходят за формулою:

V=πR²H     (2)

Підставимо значення (1) у формулу (2):

\sf V=\pi R^{2} \cdot \dfrac{S}{2R} =\dfrac{\pi RS}{2}

Отже радіус циліндра:

\bf R=\dfrac{2V}{\pi S}

тоді висота циліндра:

\sf H=\dfrac{S\cdot \pi S}{2\cdot 2V} =\bf \dfrac{\pi S^{2} }{4V}

Відповідь: \bf R=\dfrac{2V}{\pi S}; \;\;\;\;\bf H=\dfrac{\pi S^{2} }{4V}