Обчислити суму 98,3 + 94,7+91,1+...+ 22,7


Ответы на вопрос

Отвечает Бледная Дарья.

нам дана арефметична прогресія

d = -3.6

a1 = 98.3

an = 22.7

з формули n-го члена прогресії знайдемо n

an = a1 + d(n-1) \\22.7 = 98.3 - 3.6(n-1)\\-3.6n = 22.7 - 98.3-3.6\\-3.6n = -79.2\\n = 22

тепер знайдемо суму

Sn = \frac{a1 + an}{2} * n \\Sn = \frac{98.3 + 22.7 }{2 } *22\\Sn = 60.5 * 22 = 1331

Відповідь : 1331