Пожалуйста срочно решите Катер плив 5,1 год проти течії річки і 3,6 год за течією річки. Який

шлях подолав катер, якщо його швидкість за течією річки дорівнює 18,5 км/год, а швидкість течії річки — 1,4 км/год? *

Ответы на вопрос

Отвечает Клеменкова Яна.

Ответ:

Катер подолав шлях 146,67 км.

Пошаговое объяснение:

Запишемо умову:

Проти течії річки - 5,1 год

За течією річки - 3,6 год

Швидкість за течією - 18,5 км/год

Швидкість течії - 1,4 км/год

Швидкість - V

Час - t

Шлях - S

Знайдемо безпосердню швидкість катера:

V катера = V за течією - V течії = 18,5 - 1,4 = 17,1 км/год

Знайдемо швидкість проти течії:

V проти течії = V катера - V течії = 17,1 - 1,4 = 15,7 км /год

За допомогою формули знаходження шляху за швидкістю й часом знайдемо шлях, який подолав катер проти течії річки та за течією річки.

S = V × t

S проти течії = V проти течії × t проти течії = 15,7 × 5,1 = 80,07 км

S за течією = V за течією × t за течією = 18,5 × 3,6 = 66,6 км

Загальний шлях, пройдений катером, дорівнюватиме сумі шляху, пройденого проти течії та ща течією.

S = S проти течії + S за течією = 80,07 + 66,6 = 146,67 км