Завдання 68 Пішоход подолав відстань між двома селищами за 9 год, а вершник - за 3 год. Знайдіть

швидкість вершника, якщо швидкість пішохода на 8,6 км/год менша від швидкості вершника. ___________________________________Завдання 69 Для перевезення школярів до спортивного табору потрібно замовити 9 мікроавтобусів або 3 великих автобуси, причому в обох випадках усі місця будуть зайняті. Скільки школярів треба перевезти, якщо у великому автобусі на 30 місць більше ніж у мікроавтобусі?___________________________________С подробным обьяснением!!​

Ответы на вопрос

Отвечает Тамгин Никита.

Ответ:

68 - 12,9; 68 - 135.

Пошаговое объяснение:

68]

если швидкість вершника=В, то "швидкість пішохода на 8,6 км/год менша від швидкості вершника"=В-8,6.

відстань між двома селищами: 3В=9(В-8,6); - откуда

В=12,9 (км/час).

69]

если количество мест в великом автобусе=В, а малом = М, тогда условие "9 мікроавтобусів або 3 великих автобуси" можно записать как 3В=9М ⇔ В=3М - первое уравнение;

условие "у великому автобусі на 30 місць більше ніж у мікроавтобусі" можно записать как В=30+М - второе уравнение.

Решив систему, можно найти число мест в великом и малом автобусе:

\left \{ {{B=30+M} \atop {B=3M}} \right. \ = > \ \left \{ {{M=15} \atop {B=45}} \right.

Так как для всех пассажиров нужно или три великих, или 9 малых автобусов, тогда число пассажиров: 3*45=9*15=135.