За три тижні відремонтували 138 км дороги. За перший тиждень 3 відремонтували дороги,

відремонтованої за третій тиждень, а за 5 другий 70% дороги, відремонтованої за третій тиждень. Скільки кілометрів дороги ремонтували кожного тижня? Задачу розвязати рівнянням

Ответы на вопрос

Отвечает Аверин Макс.

Пошаговое объяснение:

70% = 70/100 = 7/10

Отремонтировали за 3 неделю = х км

Отремонтировали за 1 неделю = 3/5х км

Отремонтировали за 2 неделю = 7/10 * х = 7/10х км

Всего отремонтировали = 138 км

3/5х + 7/10х + х = 138

6/10х + 7/10х + х = 138

13/10х + х = 138

1 3/10х + х = 138

2 3/10х = 138

23/10х = 138

х = 138 : 23/10

х = 138 * 10/23

х = 6 * 10/1

х = 60/1

х = 60

Отремонтировали за 1 неделю = (3/5х) = 3/5 * 60 = 3/1 * 12 = 36/1 = 36 км

Отремонтировали за 2 неделю= (7/10х) = 7/10 * 60 = 7/1 * 6 = 42/1 = 42 км

Отремонтировали за 3 неделю = (х) = 60 км