з точки до прямої проведено дві похилі,які дорівнюють 10см і 17см,а їх проекції відносяться ,як

2:5знайдіть:1)проекції похилих2)відстань від точки до прямої

Ответы на вопрос

Отвечает Михайлов Андрей.

Нехай Х - відстань від точки до прямої. Тоді згідно з теоремою Піфагора

√ (100 - Х²) : √ (289 - Х²) = 2 : 5

25 * (100 - Х²) = 4 * (289 - Х²)

21 * Х² = 1344

Х = 8

Отже, відстань від точки до прямої дорівнює 8 см., а проекції похилих на пряму -  √ (100 - 8²) = 6 см.  та  √ (289 - 8²) = 15 см.