Периметр паралелограма дорівнює 72 м. Відомо, що одна сторона у 5 рази (-ів) більша від іншої.

Обчисли сторони паралелограма. Менша сторона дорівнює м Більша сторона дорівнює м

Ответы на вопрос

Отвечает Пыршина Таня.

Ответ:

6см - менша сторона;  30 см - більша сторона

Объяснение:

У паралелограма протилежні сторони, яких чотири, попарно рівні, а його периметр дорівнює сумі всіх його сторін, тому периметр дорівнює:

Р=2*(а+b), де  a і  b - сторони.

Складємо рівняння, де:

менша сторона - х (см);

більша сторона  -  5х (см)  

2(х+5х)=72

2х+10х=72

12х=72

х=72:12

х=6 (см) - менша сторона

5х=5*6=30(см) - більша сторона