дано рівнобічну трапецію з меншою основою 10 см, діагоналлю 20 см, і висотою 12 см. знайдіть

середню лінію трапеції

Ответы на вопрос

Отвечает Потомов Сергей.

Ответ:

16см

Объяснение:

Розглянемо трикутник BHD: кут Н=90°

З теореми Піфагора:

hd =  \sqrt{ {bd}^{2}  -  {bh}^{2} }  =  \sqrt{ {20}^{2} -  {12}^{2}  }  =  \sqrt{400 - 144}  =  \sqrt{256} = 16

Отже, HD=16см.

ВС=НК=10см. KD=HD-HK=16-10=6см

АН=KD=6см (за властивостями рівнобічної трапеції).

Звідси, AD=AH+HK+KD=6+10+6=22см

середня лінія цієї трапеції дорівнює:

  = \frac{bc + ad}{2}  =  \frac{10 + 22}{2}  =  \frac{32}{2}  = 16