Діагональ ромба дорівнює 10см і 14см знайдіть сторону ромба поможіть будь ласка​


Ответы на вопрос

Отвечает Весна Юля.

Ответ:

Объяснение:

Дано: АВСД - ромбАС и ВД - диагоналиАС=14 см  ВД=14 см Найти: а - ?

10/2=5
14/2=7

а2=в2+с2

а(2)=5(2)+7(2)=74
а= корінь з 74= 8.6 см

відповідь: 8.6 см

все що в дужках- дріб

на фото оформлення схожої задачи


Отвечает Парамонова Лиза.

У ромба діагоналі перпендикулярні між собою та перетинаються на середині кожної. Також, у ромба всі сторони мають однакову довжину. Оскільки діагоналі перетинаються під прямим кутом, то вони ділять ромб на чотири прямокутники, кожен з яких має півдіагоналей довжиною 5 см і 7 см. Ми можемо скористатися теоремою Піфагора для знаходження довжини сторони ромба:

/|\

   / | \

 5/  |h1\ 5

 /   |   \

/____|____\

    7

за використанням теореми Піфагора для півдіагоналі 5 см:

сторона^2 = (5 cm)^2 - (h1)^2

За використанням теореми Піфагора для півдіагоналі 7 см:

сторона^2 = (7 cm)^2 - (h2)^2

Звідси маємо:

(5 cm)^2 - (h1)^2 = (7 cm)^2 - (h2)^2

(5 cm)^2 - (7 cm)^2 = (h2)^2 - (h1)^2

-24 cm^2 = (h2)^2 - (h1)^2

За теоремою Піфагора для діагоналі ромба:

(діагональ / 2)^2 + (діагональ / 2)^2 = (сторона)^2

(10 cm / 2)^2 + (14 cm / 2)^2 = (сторона)^2

25 cm^2 + 49 cm^2 = (сторона)^2

74 cm^2 = (сторона)^2

сторона = √74 cm ≈ 8.6 cm

Отже, сторона ромба дорівнює близько 8.6 см.