Трикутники АВС і А1В1С1 подібні, причому сторонам АВ і ВС відповідають сторони А1В1 і В1С1

знайдіть невідомі сторони цих трикутників якщо BC=5 см, AB=6 см, B1C1=15 см, А1C1=21 смДОПОМОЖІТЬ​ БУДЬ ЛАСКААА

Ответы на вопрос

Отвечает Верталь Дарья.

Ответ: АС = 7 см, А1В1 = 18 см

За умовою трикутник АВС подібний до трикутника А1В1С1, отже АВ:А1В1=ВС:В1С1=АС:А1С1=k

ВС:В1С1=k

k=5:15=1:3

АВ:А1В1=1:3⇒А1В1=3×АВ=3×6=18 см

АС:А1С1=1:3⇒АС=А1С1÷3=21÷3=7 см