У рівнобедрений трикутник вписане коло. Знайти сторони трикутника, якщо його периметр дорівнює 48

см, а точка дотику відтинає на бічній стороні відрізок 12 см, рахуючи від вершини.​

Ответы на вопрос

Отвечает Бахышова Амина.

Ответ:

В равнобедренном треугольнике боковые стороны равны между собой

АВ=ВС=18 см

Основание 12 см

Задание решено исходя из свойств касательных-если из одной точки к окружности проведены две касательные,то они равны между собой

Объяснение:


Отвечает Устинкова Елизавета.

Ответ:

Сторони трикутника дорівнюють 18 см, 18 см та 12 см.

Пояснення:

Объяснение:

Дано: ΔАВС - рівнобедрений;

Окр.О - вписана в ΔАВС.

Р, М, К – точки дотику.

ВМ = 12 см; Р(ΔАВС) = 48 см.

Знайти: АВ, НД, АС.

Рішення:

Відрізки дотичних до кола, проведені з однієї точки, рівні.

⇒ ВМ = ВК = 12 см.

Центр вписаного кола лежить на бісектрисі кута.

⇒ ВР – бісектриса.

У рівнобедреному трикутнику бісектриса, проведена до основи, є медіаною.

⇒ АР = РС.

Нехай АР = РС = х див.

Тоді АК = АР = х см (відрізки дотичних);

СР = СМ = х см (відрізки дотичних)

Периметр – сума довжин всіх сторін трикутника.

Р(ΔАВС) = АВ + ВС + АС.

AB = (12 + x) см; НД = (12 + х) см; АС = (х + х) див.

48 = х + 12 + 12 + х + х + х

4х = 48 - 24 |:4

х = 6

⇒ AB = (12 + 9) = 18 см; НД = (12 + 6) = 18 см; АС = (6 + 6) = 12 см.