Знайдіть кути рівнобедреного трикутника, у якого кут при основі на 15° більший за кут між бічними

сторонами.​

Ответы на вопрос

Отвечает Граур Николетта.

Ответ:

ДАЙ КОРОНУ ПЖ Позначимо кут при основі як x, тоді кут між бічними сторонами буде дорівнювати x - 15° (так як вони рівні у рівнобедреному трикутнику). За властивостями рівнобедреного трикутника, кути при основі будуть рівні між собою, тому:

x + x + (x - 15°) = 180°

Розв'язуючи це рівняння, маємо:

3x - 15° = 180°

3x = 195°

x = 65°

Таким чином, кут при основі дорівнює 65°, а кут між бічними сторонами дорівнює x - 15° = 65° - 15° = 50°.