Паралельно осі циліндра проведено переріз, площа якого дорівнюе 60 см^2. Переріз відтинає від основ

циліндра дуги по 90° і знаходиться на відстані 10 см від осі циліндра. Знайдіть об'ем циліндра та площу його бічної поверхні.

Ответы на вопрос

Отвечает Куцулима Богдан.

Ответ:

Объяснение:

Щоб знайти об'єм циліндра, нам потрібно знати площу його перерізу та відстань від центру циліндра до перерізу.

Площа перерізу циліндра дорівнює 60 см^2.

Відстань від центру циліндра до перерізу становить 10 см.

Об'єм циліндра можна обчислити за формулою:

V = S * h

де V - об'єм, S - площа перерізу, h - висота циліндра.

Ми не знаємо висоту циліндра, але можемо скористатись відомим фактом, що переріз відтинає дуги по 90°. Це означає, що висота циліндра дорівнює радіусу R.

Оскільки переріз знаходиться на відстані 10 см від осі циліндра, то радіус R дорівнює 10 см.

Тепер можемо обчислити об'єм циліндра:

V = S * h = S * R = 60 см^2 * 10 см = 600 см^3

Таким чином, об'єм циліндра становить 600 см^3.

Щоб знайти площу бічної поверхні циліндра, скористаємося формулою:

S_bich = 2 * π * R * h

Оскільки h = R (за умовою), то:

S_bich = 2 * π * R * R = 2 * π * (10 см)^2 ≈ 628.32 см^2

Таким чином, площа бічної поверхні циліндра становить приблизно 628.32 см^2.