1.Скласти рівняння реакцій,за допомогою яких можна здійснити таке перетворення:

P-->P2O5-->Na3PO4-->Ca3(PO4)2-->H3PO4. Назвати речовини. (В перетворенні 4 рівняння ). 2.Розв'язати задачу за першим рівнянням. Розрахуйте масу фосфор (V) оксиду, який утворюється з фосфору масою 62 г.

Ответы на вопрос

Отвечает Долкан Богдан.

Ответ:

1) 4P + 5O2 = 2P2O5

(фосфор + кисень = фосфор (V) оксид)

2) P2O5 + 6NaOH = 2Na3PO4 + 3H2O

(фосфор (V) оксид + натрій гідроксид = натрій ортофосфат + вода)

3) 2Na3PO4 + 3CaCl2 = Ca3(PO4)2 + 6NaCl

(натрій ортофосфат+ кальцій хлорид= кальцій ортофосфат+ натрій хлорид)

4) Ca3(PO4)2 + 6HCl = 2H3PO4 + 3CaCl2

(кальцій ортофосфат+ хлоридна кислота= ортофосфатна кислота+ кальцій хлорид)

Дано:

m(P) = 62г.

Знайти:

m(P2O5) - ?

Розв'язання:

4P+5O2=2P2O5

Mr.(P) = 31

Mr.(P2O5) = 2*31+5*16=142

m(P2O5) = m(P)*Mr.(P2O5) /Mr(P)

m(P2O5) = 62*142/31= 284 (г.)

Відповідь: m(P2О5)=284г.